Depilacja laserowa Lublin

Wiele osób rozumie na czym polega depilacja laserowa, wiązka światła wypala cebulki włosa które następnie już nie odrastają i skóra zostaje gładka, jednak ta technologia różni się skutecznością dla różnych rodzajów włosa.

Skuteczność depilacji laserowej można porównać do nagrzewania na słońcu czarnej i białej kartki papieru. Czarny kolor pochłania promienie światła i nagrzewa się natomiast biała odbija je i energia światła ulega rozproszeniu. Podobnie jest z depilacja laserową, jeśli na swojej drodze napotka ciemne włosy to wniknie w nie i je wypali a jeśli białe to w dużej części światło zostanie odbite i rozproszone. Dlatego depilacja kobiet z jasnymi włosami typu blond jest mniej skuteczna niż szatynek. Obecne lasery do depilacji które pracują w zakresie fali 810 nm typowej dla czarnych włosów ma ograniczoną skuteczność do innych barw. Istnieje jednak jeden laser na świecie który rozwiązał ten problem i w znaczący sposób podniósł skuteczność depilacji laserowej blond włosów. Jest to laser Vectus firmy Palomar. Inżynierowie tego producent stworzyli jaki pierwsi i opatentowali system Photon Recycling czyli system aktywnych luster umieszczonych w głowicy zabiegowej który sprawia że wiązką światła wytworzona w trakcie depilacji jest w całości pochłaniana przez skórę pacjenta. Dotychczas nikomu nie udało się rozwiązać tego problemu i energia została bezpowrotnie tracona a depilacja mniej skuteczna.

W trakcie każdego zabiegu depilacji laserowej oddawane są błyski głowicą przystawioną do ciała, dokładność przyłożenia jest ważna bo energia nie ucieka w takim przypadku na boki. Jeśli skóra jest jasna więc zawiera mało melaniny to energia wytworzona przez laser nie jest przez skorę pochłaniana tylko tracona. W sytuacji gdy stosuje się system Photon Recycling to promienie świetlne ponownie wracają do głowicy zabiegowej i zostają odbite od luster w niej umieszczonych i zawrócone w kierunku skóry, proces ten odbywa się oczywiście z prędkością światła więc szybko i trwa do momentu aż cała energia zostanie pochłonięta przez obszar zabiegowy. Dodatkowo głowica nie ulega przegrzaniu ponieważ diody wytwarzające światło połączone są czystym złotem. System nie niezwykle skuteczny w przypadku jasnych karnacji i jasnych włosów. W ten sposób depilacja laserowa blond włosów stała się skuteczna dla wszystkich którzy posiadają w swoich salonach lasery Vectus

Laser Look
ul. Głęboka 10/36
20-612 Lublin