depilacja laserowa Lublin

Podstawową zasadą depilacji laserowej jest selektywna fototermoliza (SPTL), czyli dopasowanie określonej długości fali światła i czasu trwania impulsu w celu uzyskania optymalnego działania na docelową tkankę przy minimalnym wpływie na otaczającą tkankę. Lasery mogą powodować selektywne ogrzewanie ciemnej materii docelowej, melaniny, a tym samym podgrzewanie podstawowych komórek macierzystych w mieszku włosowym, które powodują wzrost włosów, nie ogrzewając reszty skóry. Światło jest pochłaniane przez ciemne obiekty, ale odbijane przez jasne obiekty i wodę, dzięki czemu energia lasera może zostać pochłonięta przez ciemny materiał we włosach lub skórze, z dużo większą szybkością i intensywnością niż skóra bez żadnych ciemnych dorosłych włosów lub melaniny.

Sprawdź depilacja laserowa Lublin, zapraszamy na zabieg

Melaninę uważa się za główny cel dla wszystkich laserów do usuwania włosów dostępnych obecnie na rynku. Melanina występuje naturalnie w skórze i nadaje skórze i włosom ich kolor. Istnieją dwa rodzaje melaniny we włosach. Eumelanina nadaje włosom kolor brązowy lub czarny, a feomelanina nadaje włosom kolor blond lub rudy. Ze względu na selektywną absorpcję fotonów światła laserowego, tylko włosy o barwie takiej jak czarne, brązowe, czerwonawo-brązowe, lub ciemny błąd mogą być usunięte. Białe włosy nie reagują dobrze. Laser działa najlepiej w przypadku ciemnych, grubych włosów. Jasna skóra i ciemne włosy są idealną kombinacją, która jest najskuteczniejsza i zapewnia najlepsze wyniki, ale lasery, takie jak laser Nd: YAG, mogą z powodzeniem być skuteczne na czarnych włosach u pacjentów z ciemną skórą.

Lasery do usuwania włosów są stosowane od 1997 r. i zostały zatwierdzone do "trwałej redukcji włosów" w Stanach Zjednoczonych przez Food and Drug Administration (FDA). Zgodnie z definicją FDA, "stała" redukcja włosów jest długotrwałym, stabilnym zmniejszeniem liczby włosów odrastających po leczeniu. Rzeczywiście, wielu pacjentów doświadcza częściowego odrastania włosów na obszarach leczonych w latach po ich ostatnim zabiegu. Oznacza to, że chociaż zabiegi laserowe za pomocą tych urządzeń trwale zmniejszą całkowitą liczbę włosów na ciele, nie spowodują trwałego usunięcia wszystkich włosów.

W niektórych krajach jak w Polsce ale też np. w Stanach Zjednoczonych, depilacja laserowa jest nieuregulowaną procedurą, którą każdy może zrobić. W niektórych miejscach mogą to robić tylko lekarze i personel nadzorowany przez lekarza, podczas gdy w innych przypadkach pozwolenie rozciąga się na licencjonowanych specjalistów, takich jak regularne pielęgniarki, asystenci lekarzy, estetycy i / lub kosmetologowie. Co jest dobrym rozwiązaniem patrząc na ceny depilacji w salonach kosmetycznych i gabinetach lekarskich, przy tej samej jakości zabiegu cena może być dwukrotnie niższa.

Szerokość impulsu (lub czas trwania) jest jednym z najważniejszych czynników decydującym o skutecznej depilacji. Długość impulsu promienia lasera odnosi się bezpośrednio do uszkodzenia osiągniętego w mieszku włosowym. Podczas próby zniszczenia mieszków włosowych głównym celem są komórki zarodkowe żyjące na powierzchni włosa. Energia światła jest absorbowana przez melaninę we włosach i generowane jest ciepło. Ciepło następnie wypływa w kierunku komórek rozrodczych. Dopóki wystarczająca temperatura zostanie utrzymana przez wymagany czas to komórki te zostaną skutecznie zniszczone. Jest to absolutnie konieczne - osiągnięcie wymaganej temperatury jest niewystarczające, o ile nie zostanie utrzymane w tej temperaturze przez odpowiedni czas. Aby osiągnąć te warunki, laser diodowym lub IPL musi być w stanie wygenerować wymaganą moc wyjściową. Główną przyczyną niepowodzenia usuwania włosów jest to, że sprzęt nie może wytworzyć żądanej temperatury przez odpowiedni czas.

Rozmiar plamki lub szerokość promienia lasera wpływa bezpośrednio na głębokość wnikania energii świetlnej z powodu efektów rozpraszania w warstwie skórnej. Większe średnice plamek lub te, które mają skanowanie liniowe, skutkują głębszym odkładaniem się energii, a zatem mogą indukować wyższe temperatury w głębszych mieszkach. Lasery do usuwania włosów mają rozmiar plamki o wielkości czubka palca (3-50 mm). Gęstość energii jest kolejnym ważnym czynnikiem. Gęstość mierzy się w dżulach na centymetr kwadratowy (J / cm2). Ważne jest, aby traktować je odpowiednio wysoko, aby podgrzać mieszki włosowe na tyle, aby uniemożliwić im produkcję włosów

Po wszystkich zabiegach laserowych mogą wystąpić pewne skutki uboczne takie jak różowa skóra, świąd, zaczerwienienie, obrzęk wokół leczonego obszaru lub obrzęk pęcherzykowy. Te efekty nie są groźne i zazwyczaj przemijają 1-3 dni po zabiegu. Dwa poważniejsze powikłania to trądzik i przebarwienia skóry. Podczas zabiegów należy liczyć się z pewnym poziomem bólu. Czasami można stosować kremy znieczulające jednak tylko na małe partie ciała ponieważ zastosowanie ich np. Na całe nogi ponieważ użycie takich kremów w takich ilościach może stanowić zagrożenie życia. Większość urządzeń posiada wbudowane systemy chłodzące które zmniejszają cześć bólu. Kremy zazwyczaj należy nałożyć ok 30 min przed zabiegiem. Efekty niepożądane takie jak hipo i hiper-pigmentacja zdarzają się rzadko i najbardziej podatni są na nie osoby z ciemna karnacją. Czasami może się zdarzyć uczulenie na światło lasera lub na kremy stosowane w trakcie zabiegu.

depilacja-laserowa