Depilacja laserowa intymna

Usuwanie owłosienia z miejsc intymnych nie należy do najprzyjemniejszych, jednakże jest nieodzowne, aby kobieta mogła utrzymać odpowiednią higienę. Włosy w tych okolicach są gęste i grube, a próba ich usunięcia wiąże się z ogromnym bólem i podrażnieniami. Co prawda mamy możliwość wyboru takiej metody depilacji, która pozwoli nam jak najbardziej zminimalizować wszelkie skutki uboczne, jednakże żadna z nich nie jest przyjemna.

Sprawdź depilacja laserowa Lublin, zapraszamy na zabieg

Usuwanie owłosienia możemy dokonać przy użyciu zwykłej maszynki do golenia, co jest chyba najczęściej praktykowane wśród kobiet. Ta metoda jest z pewnością najmniej dla nas bolesna, jednakże posiada najwięcej skutków ubocznych. Pierwszym z nich jest problem wrastających włosków, co prowadzi do podrażnień, a nawet zapalenia mieszków włosowych. Co więcej, usunięte owłosienie bardzo szybko pojawia się na nowo z podwójnym skutkiem – włosy robią się coraz bardziej gęstsze oraz mocniejsze.

Usuwanie owłosienia woskiem ma to do siebie, że jest bardzo bolesne, a już szczególnie w tych okolicach. Plusem jest jednak fakt, że efekt jest zdecydowanie dłuższy niż po goleniu maszynką, a i włosy są o wiele słabsze i cieńsze, przez co mniej uciążliwe. Jest to metoda bardziej polecana niż poprzednia, jednakże z uwagi na gorący wosk, proponowane jest skorzystanie z profesjonalnych usług gabinetu kosmetycznego, co może zdecydowanie zmniejszyć dyskomfort w trakcie zabiegu.

Depilacja laserowa jest z pewnością najlepszym rozwiązaniem, jakie mogłybyśmy sobie wyobrazić. Jakiekolwiek ryzyko jest w tym przypadku minimalne, natomiast korzyścią jest całkowite pozbycie się na zawsze włosów z miejsc intymnych, czyli marzenie wielu kobiet. Zabieg co prawda należy powtórzyć kilkukrotnie, a ponadto nie należy do najtańszych, jednakże warto się poświęcić, aby w przyszłości uniknąć niepotrzebnego bólu i nieprzyjemnego dyskomfortu.